בדיקת איטום גגות בבית חדש

אחרי ציפייה ממושכת, אפשר לאחל לכם "בשעה טובה"! לא בכל יום אתם עוברים דירה, ובטח שלא בכל יום לבית חדש מקבלן. רגע לפני שאתם מתחילים להתעסק באריזות, הובלות ופריקת הארגזים, כדאי שתתאמו עם חברה מקצועית בדיקת איטום גגות.

אם ישנה "בטן רכה" מוכרת וידועה לבתים הפרטיים הרי שהיא הגג. כשאתם עוברים אל בית חדש, הרי שאתם לא באמת מעסיקים את עצמכם בשאלה האם עבודות האיטום בוצעו כנדרש. הסיבה? אתם מניחים כי מאחר ומדובר על בית שנמסר מהקבלן, הרי שלא ניתן למצוא בו כשלים. בפועל, המציאות מלמדת כי גגות לא אחת סובלים מעבודות איטום בינוניות, שהן פתח לצרות צרורות.

במידה והאיטום לא בוצע כנדרש, הרי שאתם עתידים לסבול מחדירה של מים אל תוך המבנה שלכם כבר בחורף הקרוב. את עבודות האיטום נהוג לבצע באמצעות 3 שיטות עיקריות:

  • איטום הגג באמצעות יריעות ביטומניות
  • איטום באמצעות משחות
  • איטום על בסיס חומרים אקריליים

בדיקת איטום גגות – מי צריך לבצע אותה ומתי?

בדיקת האיטום לגג אמורה להיות חלק בלתי נפרד מעבודת האיטום המתבצעת. עבודות איטום שמתבצעות באביב או קיץ לדוגמא, לא באמת יכולות להיות אינדיקציה טובה. מדוע? משום עונות אלו אינן גשומות, כך שלא באמת ניתן לאמוד את איכות האיטום. על כן, הבדיקה מבוססת על הצפה של הגג, כאשר המטרה היא לאשר או לשלול חדירה של מים אל תוך המבנה.

מה חשוב לדעת? בדיקת איטום גגות היא בדיקת המנע הטובה ביותר! רגע לפני שגם אתם תתמודדו עם כמויות אדירות של מים כאורחים בסלון הביתי שלכם, תוכלו ליהנות מחורף יבש הודות לאיטום נפלא שבוצע, שאומת על ידי בדיקת האיטום. מנגד, במקרה בו לא בוצע איטום כנדרש, יינתן המענה הראוי והמתאים.

"מתי כדאי לי לבצע את בדיקת האיטום?"

התזמון האידיאלי ביותר לבצע בדיקת איטום גגות הוא בסתיו. קל יותר לבצע את הבדיקה וגם להעניק פתרון איכותי כל עוד אין גשמים. שימו לב כי גם במידה ואינכם מבחינים בכתמים שחורים על הגג, בקילופים, רטיבויות או ריח חריף של עובש, ייתכן וישנה בעיית איטום שתצוף כבר עם הגשם הראשון. כלומר, סימפטומים מקדימים אינם אינדיקציה באשר לבעיות איטום כאלו ואחרות:

  • בדיקה לפני החורף: בדיקת מנע שגרתית שתאשר או תשלול בעיות איטום
  • בדיקה לאחר החורף: התמודדות עם נזקי חדירת המים + צורך בעבודת איטום

לפני מעבר לבית החדש: חשיבותה של בדיקת בדק הבית

דעו כי ישנה דרך נוספת לבדוק את איכות איטום הגג: בדיקת בדק בית. מדובר על בדיקה שכל תכליתה היא להפיק לכם דו"ח של ליקויים וכשלים בבית. את ליקויי הבניה בהחלט כדאי לזהות לפני שאתם עוברים אל הבית החדש, ולא לאחר מכן. במסגרת בדק בית, נציגי החברה יבחנו את הבית ברמה המערכתית והאסתטית. מיד לאחר הפקת הדו"ח, תוכלו להגיש אותו לקבלן ולדרוש בתיקונים הנדרשים באשר לליקויים שנמצאו, לרבות ליקויים ברמת איטום הגג.